cz    en
Zbývá
dní do EUROPEAN DogSHOW 2014
 
VÝSTAVY PSŮ V ČESKÉ REPUBLICE

Hodnocení exteriéru má v České republice velmi dlouhou tradici a bylo součástí chovu i v době, kdy ještě neexistovaly mezinárodně platné standardy jednotlivých plemen. Tehdejší chovatelé neposuzovali exteriér psů v návaznosti na nějakou normu, směrodatné pro ně bylo, zda pes vykazuje takové exteriérové znaky, které mu umožní vykonávat práci, pro kterou jej používají. Výstavy, které známe dnes, se v České republice začaly pořádat zhruba na přelomu XIX. A XX.století.


Chovatelé a majitelé psů je vyhledávali hned z několika důvodů. Mezi ty nejdůležitější patřil zájem vyplývající z cíleného chovu, chovatelé také chtěli krásu svých psů ukázat odborné i neodborné veřejnosti a výstava byla prostorem pro setkání lidí se stejným zájmem. Velkou roli hrály i otázky chovatelské. Právě výstavy a samozřejmě i různé zkoušky z výkony byly místem, na kterém chovatelé vyhledávali nejvhodnější spojení psů a fen. V roce 1925 již existovali základní kynologické předpisy a k dispozici byl i seznam rozhodčích pro posuzování exteriéru psů s uvedenými aprobacemi. Na prvních výstavách byly počty psů z dnešního podhledu spíše nízké, na tehdejší dobu ale byly výstavy obsazeny výborně. Již tenkrát byla založena tradice brněnských výstav psů. Pořádaly se zde Celostátní výstavy, které byly z hlediska kynologické veřejnosti velmi oblíbené. V Čechách a na Moravě se pořádaly i výstavy mezinárodní. Za připomenutí určitě stojí výstava Expo de Chien, kterou v roce 1970 hostila Praha. V roce 1965 a 1990 byly v Brně pořádány výstavy světové.  V současné době se mohou vystavovatelé v České republice přihlásit na 10 mezinárodních výstav , na kterých je navrhováno čekatelství CACIB. Tím ale výčet výstav pořádaných v ČR  nekončí. K dispozici je ještě 5 výstav národních, 319 výstav pořádaných chovatelskými kluby a zaměřených na plemena, která klub zastřešuje. Velmi oblíbené jsou i výstavy regionální (krajské, oblastní), které jsou rozloženy po celém území České republiky a kterých se pořádá 120. Česká republika se svými 499 výstavami asi patří ke státům, v kterých je hodnocení exteriéru psů velmi oblíbené.  Přehled výstav i kontakty na pořadatele je možné najít na stránkách Českomoravské kynologické unie – www.cmku.cz.

vystavy

 

Novinky

Na FC profilu výstavy naleznete galerii nalezených věcí. Pokud Vám něco patří kontaktujte : cmku@cmku.cz

- Příjezd vystavovatelů na výstaviště je možný v průběhu celého dopoledne. Počítejte s dostatečnou časovou rezervou před hodinou určenou pro posuzování vašeho plemene.

Prosím nezapomeňte, že v noci ze soboty 25.10. na neděli 26.10. se mění letní čas na zimní, a to v neděli ve 3:00 na 2:00.


- Stále ještě nemáme dostatek lidí pro práci vedoucích kruhů na Evropské a Národní výstavě. Zádáme proto, kynology se znaslostí výstavních řádů, vítána je i znalost cizího jazyka, aby se hlásili na emailu: wini.cz@email.cz

9.10

- časy posuzování EV - ZDE

- časy posuzování NV - ZDE

statistika přihlášených plemen ZDE
6.10. . doplněn časový harmonogram
najdete v části program
2. 10. Z posuzování se omluvil pan Peter Fodstat ze zdravotních důvodů. Náhradního rozhodčího na EDS Jaroslav Matyáš - SK na NDS Ahrendts Elke
1.10. Ceny vstupného
100,- Kč základní
50,- Kč dětské (do 15 let), důchodci, ZTP, studenti
200,- Kč rodinné 2 dospělí a dvě děti
21.9. Z posuzování se omluvil pan Kari Järvinen ze zdravotních důvodů. Náhradního rozhodčího určí výstavní výbor co nejdříve.
19.9.2014 začínají odcházet vstupní listy. prosíme zkontrolujte si Vaše emailové schránky, kliknutím na odkaz ve Vašem emailu, nám potvrdíte, že jste vstupní list obdrželi.
Vzhledem k množství je možné, že vstupní listy budou odcházet i dva dny. Buďte proto trpěliví.
Pokud někdo neměl uvedený email, přijde mu vstupní list poštou.
14.9.2014 - v části rozhodčí najdete
přidané rozhodčí x plemeno x kruh
a také plány kruhů v halách
aktualizace - update 18.9. 2014 (pro správné zobrazování aktualizujte Váš prohlížeč  a zmačkněte F5)

4. 8. 2014

Sledujte v části rozhodčí změny. Momentálně se z posuzování omluvili:

Ron Menaker, Kreiner Michael, Rudolf Dettmar
1.7.2014

Sledujte v části rozhodčí změny. Momentálně se z posuzování omluvili:

Ron Menaker, Kreiner Michael
13.5.2014
možnost akretitace pro novináře
v části press
11.3.2014
Chcete pracovat na Evropské výstavě. Vyplňte přiložený formulář - ZDE.
10.3.2014

Možnost přihlášení psů na EV, bude probíhat na všech výstavách v ČR. 


24.10.2012
Spustili jsme pro vás nové internetové stránky Evropské výstavy
Facebook

ČMKU


 
Hlavní galerie
 
Partneři 
eu

Brno holi
Brno
rsa bauerourdogs

profi


ford 

© 2012   www.2014eurodogshow.cz